kaizen5webbaslik

5. Kaizen Paylaşımları etkinliği, 22-23 Şubat 2019 tarihlerinde yoğun katılımla gerçekleşti.


Proje Sunum Dosyalarına Projeler 2019 Sayfasından Ulaşabilirsiniz.


Bu yıl beşinci kez düzenlenen Kaizen Paylaşımları etkinliği, 22-23 Şubat 2019 tarihlerinde Odamız Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinlikte 33 firmadan 98 proje Kaizen çalışmalarını sergileme ve diğer katılımcılar ile görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Şubemiz Başkanı Yüksel Yaşartekin, düzenlenen ilk dört etkinliğin büyük ilgi gördüğünü ve “Sürekli Gelişim” anlamındaki Kaizen kavramının anlaşılması, uygulama alanlarının genişletilmesi ve konuya gerekli önemin verilmesi çabalarına katkı sağlamak amacıyla Kaizen Paylaşımları etkinliğinin beşinci kez düzenlendiğini ifade ederek, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti. Yaşartekin’in ardından etkinlik yürütme kurulu adına söz alan Gülsün Keskin, etkinlik içeriği hakkında bilgilendirmede bulunurken, “Bu etkinliğimizde her seferinde daha iyi uygulamaları daha fazla kişiye ulaştırmayı, Kaizen uygulamaları için içsel motivasyonu sağlamayı, bu kültürün ülkemizde oluşmasına katkı koymayı hedefliyoruz. Sürekli iyileştirme çabalarına katkı olmasını umduğumuz etkinliğimizde, bu sene JIPM, WCM, EFQM kapsamlarında ödüllü kuruluşlarımızın yöneticilerinin deneyim aktarımlarıyla önemli kazanımlar sağlanacağını umuyoruz. Ayrıca bu yıl bir ilk olarak Mavi Yaka Deneyim Paylaşımları başlığında sürekli geliştirmeye gönül vermiş firmalarımızın, sahada bir fiil aksiyonları yürüten çalışanlarından oluşan bir açık oturumumuz olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından etkinlik, açılış konferansında İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci’nin sunumu ile devam etti. Etkinliğin ilk gününde ayrıca Üretimde Kaizen Oturumu ve Dünya Klasında Üretime (WCM) Giden Yol başlıklı oturumlar gerçekleşti.

Etkinliğin ikinci gününde ise proje sergisi devam ederken “Mavi Yaka Deneyim Paylaşımları”, “Hizmette Kaizen” ve “Yaşamda Kaizen” başlıklı oturumlar da yoğun katılıma sahne oldu. Etkinlik sonunda tüm proje sahiplerine katılım sertifikaları takdim edilirken, bu yıl ilk kez “en”ler belirlendi. Bu kapsamda “En Yaratıcı Pano Tasarımı”, “En Etkili Anlatım” ve “En Sıra Dışı Kaizen” ödülleri verildi.

5. Kaizen Paylaşımları etkinliğine yaklaşık 773 kişi katılırken, sergide 33 firmadan 98 proje yer aldı.


İletişim: TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
Tepekule İş Merkezi Anadolu Caddesi No: 40 Kat: M2 Bayraklı – İzmir
Tel: 0 232 462 33 33 / 218 | Faks: 0 232 462 43 77

e-posta: mmokaizen@gmail.com