“Beer Game”
Tedarik Zinciri Oyunu
ETKİNLİK KAYITLARIMIZ DOLMUŞTUR.

 

Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları – Tedarik Zinciri Yönetimi etkinliği içinde yer alan “Beer Game” Tedarik Zinciri Oyunu katılımı 20 kişi ile sınırlıdır. Kayıt için link 27 Kasım 2019 Saat 11.00’da konferansa ücretli kayıt yaptırmış olan kişilere e-posta ile gönderilecek, kontenjan dolduğunda kapatılacaktır. Aynı firmadan en fazla 2 katılımcı alınacaktır. Bu nedenle kurum bilgisini doldurmanız zorunludur.

Oyunun İçeriği:  

Legolar kullanılarak bir rol yapma oyunu mekanikleri eklenmiş bir “Beer Game” uygulamasıdır. Oyunda tedarikçiler, perakendeciler, dağıtıcılar ve üretici/fabrikanın oluşturduğu basit bir tedarik zinciri modeli oluşturulacaktır. Oyunda stok yönetimi, müşteri hizmet düzeyi , kamçı etkisi gibi kavramların benimsenmesine odaklanılmıştır. Her oyuncu müşterilerinden gelen siparişlerin karşılanması ve stoklarının kontrolünden sorumlu olacaktır. Oyuncular maliyetleri minimumda tutarken müşteri hizmet düzeyini de maksimumda tutmakla görevlidir.

Oyunun Amacı: 

Oyuncuların stok yönetimindeki karar örüntülerini ve tutumlarını anlamak ve aşırı sipariş ya da tedarikte kesilme gibi beklenmeyen durumlara karşı reaksiyonlarını değerlendirmektir.

30 Kasım 2019 // Saat: 14.30 – 16.00

Oyun Yeri
MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi / İzmir
Ege Salonu