Endüstri Mühendislerine yönelik etkinliklerin kısıtlı olduğu bir dönemde Şubemiz Endüstri Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu tarafından Bahar Konferansları adı altında etkinlikler düzenlenmesine karar verilmiş ve ilk etkinlik 11 Mayıs 2001 tarihinde Efes Convention Center’da gerçekleştirilmiştir.

Başta Endüstri Mühendisi üyelerimiz olmak üzere yöneticileri, sanayinin lokomotifi olan KOBİ’leri, üniversite çevresini meslekle ilgili son gelişmelerden haberdar etmek, Endüstri Mühendisliği teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı uygulamaları aktarmak, paylaşmak ve tartışmak için bir platform yaratmak amacıyla düzenlenen Bahar Konferansları artık kurumsallaşan yapısıyla beklenen bir etkinlik haline gelmiştir.

Konferansların yanı sıra çalıştay, atölye çalışması, deneyim paylaşımları, panel, kurs ve sergiler ile çok farklı platformları kapsayan etkinliğimizde ele alınacak konular üyelerimizin talepleri doğrultusunda belirlenmiş ve her bir etkinlik katılım anlamında çok büyük ilgi görmüştür.

Her biri farklı ana başlıkla gerçekleştirilen Konferanslar alanında söz sahibi kişileri katılımcılarla buluşturmuştur. Bu güne kadar düzenlenen etkinliklerde aşağıdaki konu başlıkları ele alınmıştır.