kaizen4

4. KAIZEN PAYLAŞIMLARI ETKİNLİĞİ, KATILIMCILAR TARAFINDAN İLGİ GÖRDÜ

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Kaizen Paylaşımları etkinliği, 23-24 Şubat 2018 tarihlerinde Odamız Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinlikte 34 firmadan 84 proje Kaizen çalışmalarını sergileme ve diğer katılımcılar ile görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Şubemiz Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Selda Ünver, düzenlenen ilk üç etkinliğin büyük ilgi gördüğünü ve “Sürekli Gelişim” anlamındaki Kaizen kavramının anlaşılması, uygulama alanlarının genişletilmesi ve konuya gerekli önemin verilmesi çabalarına katkı sağlamak amacıyla dördüncü Kaizen Paylaşımları etkinliğinin düzenlendiğini ifade ederek, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür etti.
Ünver’in ardından etkinlik yürütme kurulu adına söz alan İpek Deveci Kocakoç, etkinlik içeriği hakkında bilgilendirmede bulunurken, “Sürekli iyileştirme çabalarına katkı olmasını umduğumuz çalışmamızı, bu sene yazılım alanında yapılan KAIZEN çalışmalarını da dâhil ederek bir ileri aşamaya taşımış olduğumuzu düşünüyoruz. Bu çerçevede, etkinliğimizin küçük de olsa bir fark yaratacağını ve ülke çapında iyileştirme bilincinin gelişmesine katkıda bulunacağını umuyorum” diye konuştu.

“SAHNE İŞ’TE” EKİBİ KAIZEN İÇERİKLİ OYUNUNU SAHNELEDİ

Geçen etkinlikte olduğu gibi bir kez daha “Sahne İş’te” tiyatro topluluğu Kaizen, Yalın Dönüşüm Farkındalık Forum Tiyatro oyununu Anadolu Salonu’nda sahneledi. Yalın dönüşüm süreçlerinde sahada karşılaşılan problemleri tartışmaya açmayı ve saha çalışanlarının birbiriyle uyum içinde çalışmasının gerekliliğine dikkat çekmeyi hedefleyen forum tiyatro oyununu yaklaşık 500 kişi izledi.
Tiyatro oyununda Kaizen süreçlerinde ekip çalışmasının ve takım olmanın önemine vurgu yapıldıktan sonra seyirciler arasında seçilen katılımcılarla interaktif bir gösteri sunuldu. Oyunun ardından kendilerine bir plaketle teşekkür edildi.

İLK KEZ YAZILIM ALANINDA PROJELER DE ETKİNLİKTE YER ALDI

Yazılım firmalarınca uygulanan Kaizen projeleri bu yıl ilk kez etkinlik içinde yer aldı ve katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Ayrıca etkinliğin ilk gününde yazılım alanında Kaizen projeleri ile katılım sağlayan Bimar, Univera ve Biltaş firmaları Marmara Salonunda hazırladıkları projeleri sundu.

BU YIL AÇIK OTURUMUN KONUSU “KAIZEN’DE ÖLÇÜLEBİLİRLİĞİN ÖNEMİ” OLDU

Etkinliğin ikinci gününde ise proje sergisi devam ederken “Kaizen’de Ölçülebilirliğin Önemi” başlıklı bir açık oturum gerçekleşti. Açık oturumun moderatörlüğünü Etkinlik Yürütme Kurulu Üyesi Gülsün Keskin yaparken, konuşmacı olarak Bimar’dan Murat Özemre, Ege Profil’den Etem Gökmen, Vestel Elektronik’ten Vural Kömürcü ve Bosch Termoteknik firmasından Gündüz Karaören ile Fatih Sezen katıldı. Açık oturumda, katılımcılar tarafından kendi firmalarındaki uygulamalardan örneklerle Kaizen uygulamalarında ölçülebilirliğin önemi üzerinde duruldu.

ETKİNLİĞE 682 KİŞİ KATILDI

4. Kaizen Paylaşımları etkinliğine 682 kişi katılırken, sergide 34 firmadan 84 proje yer aldı. Etkinlik sonunda tüm proje sahiplerine Şubemiz Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Selda Ünver katılım sertifikalarını bir törenle takdim etti.

   
PROGRAM SERGİ

İletişim: TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
Tepekule İş Merkezi Anadolu Caddesi No: 40 Kat: M2 Bayraklı – İzmir
Tel: 0 232 462 33 33 / 209-218 | Faks: 0 232 462 43 77

e-posta: mmokaizen@gmail.com