kaizenfacekapak

6. KAIZEN PAYLAŞIMLARI ETKİNLİĞİ
GENEL KATILIMA AÇIK OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEK
21-22 ŞUBAT 2020

Şubemizce düzenlenen Kaizen Paylaşımları Etkinliğimiz altıncı kez 21-22 Şubat 2020 tarihinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 6. Kaizen Paylaşımları çalışma grubu bu süreçte Kaizen El Kitabı ve organizasyon detayları ile ilgili çalışmalarını tamamlayarak etkinlik içeriğine ilişkin son şeklini belirlemişlerdir.

Kaizen Paylaşımları etkinliğinin amacı; Kaizen’lerin gelişmesine katkıda bulunmak ve yeni başlayanlara örnekler sunmaktır. Etkinlik kapsamında her kategoride başvuran KAIZEN çalışmaları arasından en iyi uygulamalar seçilecektir. Seçilen Kaizen çalışmaları 21-22 Şubat 2020 tarihindeki etkinlik boyunca sergilenecektir.

Sergiye bu alanda çalışması olan kurum ve kuruluşlar projelerini hazırlayarak 7 Ekim 2019 tarihine kadar başvuruda bulunabilirler.

KAIZEN PAYLAŞIMLARINDA FİRMALARIN GÖNDERECEĞİ PROJELERİN TÜR VE KATEGORİLERİ BELİRLENDİ

KAIZEN paylaşımları etkinliğine, ÜRETİM, HİZMET ve YAZILIM sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar başvuruda bulunabilir. Yapılan çalışmalar üretim ve hizmet sektörlerinde ÖNCE-SONRA KAIZEN ve KOBETSU KAIZEN türlerinde; yazılım sektöründe ise ÖNCE-SONRA KAIZEN türünde olmak üzere farklı kategorilerde gerçekleştirilecektir.

ÖNCE-SONRA KAIZEN KOBETSU KAIZEN
Üretim Verimliliği Üretim Verimliliği
Enerji Verimliliği / Çevre Enerji Verimliliği / Çevre
Kalite İyileştirme Kalite İyileştirme
ISIG ISIG
Bilişim SMED / Set-up
Bilişim

FİRMA BİLGİLENDİRME VE BAŞVURULARINA İLİŞKİN
DOKÜMÜNLARIMIZ

Çalışma grubumuz tarafından oluşturulan ve Kaizen hakkında bilgi içeren el kitapçığı ile etkinliğe ilişkin dokümanlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU FORMLARI

Kaizen
Makrolu Excel Formu
Makrolu Excel Formu
Kullanım Klavuzu
Kaizen Hazırlama
Şablonu
Ö/S Kaizen
İçerik Formu
Proje Tanıtım
Videosu

KAIZEN PAYLAŞIMLARI ETKİNLİĞİ İÇİN DEĞERLENDİRME KURULU ÜYESİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Değerlendirme Kurulunda görev alacak kişilerin  “Değerlendirici Başvuru Formu” nu doldurmaları gerekmektedir. Ayrıca Değerlendirme Kurulunda yeni görev alacak kişilerin planlanan Değerlendirici Bilgilendirme Eğitimine Katılmaları gerekmektedir. “Değerlendirici Eğitim Takvimi” daha sonra size bildirilecektir. Konu hakkında bilgilendirme için tıklayınız.


İletişim: TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
Tepekule İş Merkezi Anadolu Caddesi No: 40 Kat: M2 Bayraklı – İzmir
Tel: 0 232 462 33 33 / 218

e-posta: embk@mmo.org.tr